Studium przypadku Cosentino

Firma

Grupa Cosentino jest hiszpańską firmą rodzinną o zasięgu międzynarodowym, zajmującą się produkcją i sprzedażą innowacyjnych rozwiązań powierzchniowych w sektorze projektowania i architektury.

Cosentino współpracuje ze swoimi klientami i partnerami, oferując im wartościowe i inspirujące rozwiązania projektowe. Osiągnięcie tego celu jest możliwe dzięki wiodącym i pionierskim markom takim jak Silestone®, Dekton® i Sensa by Cosentino®. Zaawansowane technologicznie i przyjazne środowisku powierzchnie, pozwalające na tworzenie niepowtarzalnych projektów wykorzystywanych w domu i w przestrzeniach publicznych.

POTRZEBY KLIENTÓW

Firma COSENTINO potrzebowała globalnego rozwiązania do zautomatyzowania logistyki w swoich zakładach Silestone® i DEKTON®, które obejmowałoby automatyczny odbiór i transport z linii produkcyjnych, zintegrowane zarządzanie zaawansowanym, w pełni zautomatyzowanym i zintegrowanym z SAP centrum dystrybucyjnym, jak też planowanie i całkowite zautomatyzowanie przygotowywania ładunków z poziomu SAP.

Dział inżynieryjny opracował specjalne elementy do obsługi końcowej jednostki ładunkowej (płyta pionowa 12-19 Tm), z wysokotonażowymi wózkami samojezdnymi AGV oraz w pełni zautomatyzowanym systemem załadunku kontenerów/ciężarówek, co gwarantuje terminy dostaw oraz jakość przygotowywanych zleceń i dbałość o ładunek. Udało się również sprostać innemu wyzwaniu technologicznemu polegającemu na wysłaniu do klientów płyt w takim samym stanie jak przed automatyzacją, bez sugerowania konieczności wprowadzenia zmian lub potrzeby posiadania przez klienta odbierającego jakichkolwiek maszyny. Firma Cosentino wybrała Cassioli na dostawcę różnych kluczowych elementów, opracowując innowacyjne systemy, obejmujące system wjazdowy do centrum dystrybucyjnego, układnice o dużej pojemności składowania produktów, a także moduły do przygotowywania zamówień na płyty pionowe i pełną integrację z ERP/SAP Cosentino. Projekt Centrum Dystrybucyjnego przewidywał od system modułowy, z którego zbudowano 2 bloki z 3 układnicami i 4 automatycznymi punktami przygotowywania płyt.

Rozwiązanie Cassioli

Korzyści

PEŁNA DIGITALIZACJA PRZEMYSŁU

100% WZROST ZDOLNOŚCI MAGAZYNOWYCH

Maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni
(MAGAZYNOWANIE TOWARÓW DO WYSOKOŚCI 32 M)

Znacząca redukcja zatrudnienia I eliminacja zagrożenia wypadkami

Zwiększenie
wydajności
produkcyjnej

Maksymalna
organizacja
powierzchni roboczej

IZAKŁAD UZNANY
ZA OBIEKT „PRZEMYSŁU 4.0”

ŚCIAGNIJ BROCHURE