Studium przypadku Studium Przypadku SACI Industrie
Firma Saci Industrie SpA założona w 1925 roku jest dziś jednym z głównych międzynarodowych graczy w sektorze detergentów do użytku domowego i profesjonalnego.
Posiada zintegrowany system produkcyjny, począwszy od zbierania i rafinacji tłuszczów, poprzez procesy chemicznego zmydlania, aż po sprzedaż. Saci projektuje wewnętrznie butelki, opakowania, obrazy oraz grafiki dla wszystkich dostarczanych przez siebie produktów. Z biegiem czasu firma ta stała się dostawcą dla niektórych wiodących graczy w branży dystrybucji zorganizowanej, nie tylko we Włoszech, ale również na szczeblu międzynarodowym, a dziś może pochwalić się eksportem równym około 30% swoich przychodów w głównych krajach europejskich.
Firma SACI zwróciła się do Cassioli celem stworzenia zautomatyzowanego magazynu do przechowywania gotowych produktów ułożonych na paletach.
Magazyn miał być podzielony na 3 niezależne części, z których każda miała być obsługiwana przez układnicę, aby zapewnić większą elastyczność i zagwarantować ciągłość operacyjną w przypadku przestojów konserwacyjnych lub ewentualnych awarii. W strefie wylotowej zaistniała potrzeba opracowania systemu, który umożliwiłby wstępną organizację palet przeznaczonych do wysyłki. Klient zażądał również reorganizacji istniejącego magazynu naziemnego i zintegrowania go z nowym magazynem zautomatyzowanym.
Cassioli zaprojektowało zautomatyzowany system magazynowania składający się z 3 układnic ICRANE z systemem wahadłowych wózków paletowych ISAT do składowania na wielu głębokościach. Każda układnica obsługuje jeden z trzech obszarów magazynu, które są niezależne pod względem dostępności i konserwacji. Zautomatyzowany magazyn jest usytuowany poniżej poziomu terenu, zajmuje łączną powierzchnię 2850 metrów kwadratowych i oferuje 14,7 metrów wysokości (z czego 6 m znajduje się poniżej poziomu terenu).
Wprowadzanie i wyprowadzanie towarów z magazynu odbywa się na poziomie 0 poprzez system przeładunkowy składający się z automatycznych przenośników różnego typu. Palety przychodzące (Europalety lub połączone palety Düsseldorf) są umieszczane w magazynie za pomocą wózka paletowego na stanowisku załadunkowym: stąd palety przechodzą przez podwójny system kontroli, który weryfikuje rodzaj palety i odczytuje kod kreskowy.
Jeśli system wykryje parę palet Düsseldorf, paletyzator wstawi Europaletę serwisową (1800x1200). Wprowadzanie palet serwisowych na linii jest zapewnione przez automatyczną układarkę/rozkładarkę palet serwisowych. Przed wprowadzeniem do magazynu jednostka ładunkowa jest ponownie analizowana dzięki systemowi kontroli kształtu i wagi: jeśli jest odpowiednia, zostaje skierowana do magazynu, w przeciwnym razie jest przenoszona do stacji jednostek odrzuconych, w której komputer kliencki obsługiwany przez system zarządzania Cassioli wyświetla informacje o znalezionej anomalii.
PEŁNA DIGITALIZACJA PRZEMYSŁU
100% ZWIĘKSZENIE POJEMNOŚCI SKŁADOWANIA
(DOSTĘPNOŚĆ NOWEGO OBSZARU)
Maksymalne
wykorzystanie dostępnej przestrzeni
Znaczna redukcja ryzyka wypadków podczas pracy
Zwiększenie
wydajności
produkcyjnej
Optymalna
organizacja
środowiska pracy
IDENTYFIKOWALNOŚĆ PRZEPŁYWÓW
OPERACYJNYCH
INTEGRACJA SYSTEMU
ZARZĄDZANIA CASSIOLI Z
ISTNIEJĄCYM SYSTEMEM
KLIENTA
Località Guardavalle 63,
Torrita Di Siena (Siena) 53049 Italy
Tel +39 0577 684511
Fax +39 0577 686084
Podążaj za nami dalej
2024 © Cassioli Srl – Cap. Soc. € 2.800.000,00 i.v. C.F., P. IVA e Iscr. Registro Imprese n. 00053160529 – P. IVA Int.le IT 00053160529