Studium przypadku Berneck

Firma

Berneck® to brazylijska firma z 70- letnią historią. Specjalizuje się w produkcji paneli MDP, MDF i HDF, a także tarcicy sosnowej i tekowej. Posiada cztery zakłady przemysłowe charakteryzujące się wysoką wydajnością produkcyjną i najnowocześniejszą technologią, zatrudniając ponad 5000 osób.

Wszystkie jej produkty pochodzą z lasów sadzonych, o powierzchni około 90 000 hektarów upraw leśnych, produkujących ponad 2 400 000 m³ produktów drzewnych rocznie, przeznaczonych dla przemysłu meblarskiego, budownictwa cywilnego, przemysłu motoryzacyjnego, elektronicznego i opakowaniowego w Brazylii i za granicą. Eksportuje do ponad 60 krajów. Od momentu założenia w 1952 r. firma przyczynia się do rozwoju społecznego i gospodarczego poprzez kapitał ludzki i innowacyjne, zrównoważone produkty, a obecnie jest wiodącym eksporterem tarcicy w Brazylii.

POTRZEBY KLIENTÓW

Klient zwrócił się do Cassioli chcąc poprawić sposób magazynowania i jakość swoich palet z produktami melaminowymi.

Firma Cassioli zaprezentowała dostosowane do potrzeb Klienta zautomatyzowane rozwiązanie magazynowe, w którym jednostki ładunkowe są obsługiwane za pomocą układnic przesuwnych, montowanych na szynach, o dwukolumnowej konstrukcji w zoptymalizowanym układzie. Duży rozmiar palet i ograniczona powierzchnia skłoniły firmę Cassioli do opracowania projektu układnicy o wysokości 8 metrów i długości 130 metrów. Projekt rozpoczął się od analizy danych statystycznych dotyczących przepływu w celu obliczenia systemu oraz analizy wymiarów w celu dostarczenia idealnej jednostki ładunkowej, która skutecznie pomieści różnego rodzaju produkty. Paleta zastosowana podczas badania na wymiary 2,9 m x 1,94 m x 0,45 m i maksymalną wagę 2500 kg. Projekt wymagał połączenia strefy odbioru produktów ze strefą produkcji, przy czym różnica wysokości między nimi została skompensowana poprzez zainstalowanie układnicy.

Rozwiązanie Cassioli

Korzyści

OTTIMIZZAZIONE DELL’AREA
ED EFFICIENZA LOGISTICA

OPTYMALIZACJA OBSZARU
I WYDAJNOŚĆ LOGISTYCZNA

ZMNIEJSZENIE RYZYKA DLA
ZDROWIA OPERATORA

REDUKCJA FIZYCZNYCH
USZKODZEŃ
TOWARU

CIĄGŁE MONITOROWANIE
WYDAJNOŚCI I
IDENTYFIKOWALNOŚĆ

ZAUTOMATYZOWANA
OBSŁUGA
PRODUKTÓW

MAKSYMALNE WYKORZYSTANIE
DOSTĘPNEJ PRZESTRZENI

CONTROLLO STOCCAGGIO
CON CASSIOLI WMS E TOTALE
INTEGRAZIONE CON ERP DEL
CLIENTE

STUDIUM PRZYPADKU

Automated Warehouse
BERNECK

ŚCIAGNIJ BROCHURE